4.17.18 – Christus is aanwezig door de kracht van de Geest

0
242

Kom op zeg! Als je het lichaam en bloed van de Heer zo graag wilt vasthechten aan brood en wijn, dan kan het niet anders of je scheurt het lichaam en het bloed uit elkaar. Want het brood wordt apart van de beker uitgedeeld. Dus kan het niet anders of het lichaam – dat één is met het brood – is gescheiden van het bloed – dat in de beker zit ingesloten. Mijn tegenstanders verzekeren immers dat het lichaam in het brood zit en het bloed in de beker. Brood en wijn zijn ruimtelijk van elkaar gescheiden. Dus kunnen ze er met geen enkele uitvlucht aan ontkomen dat ze moeten toegeven dat het lichaam gescheiden is van het bloed.

Nu beweren zij meestal dat het lichaam en het bloed elkaar begeleiden, zoals zij dat noemen. Daardoor zit het bloed in het lichaam en andersom ook het lichaam in het bloed. Maar dat is echt onzin, omdat de symbolen waarin ze ingesloten zitten, zo verschillend zijn.

Maar wij worden met onze ogen en ons hart omhoog, naar de hemel geleid, om daar Christus te zoeken in de glorie van zijn koninkrijk. Zo nodigen symbolen ons uit bij Hem in zijn geheel. En dan worden wij onder het symbool van brood met zijn lichaam gevoed en krijgen wij onder het symbool van wijn zijn bloed te drinken, zodat we uiteindelijk volledig van Hem genieten. Weliswaar heeft Hij zijn vlees van ons weggenomen. Hij is met zijn lichaam naar de hemel gevaren. Maar Hij zit aan de rechterhand van de Vader. Dat wil zeggen: Hij regeert met de macht, majesteit en glorie van de Vader. Dat rijk is niet ruimtelijk begrensd en het heeft geen afmetingen. Christus bewijst zijn kracht dus waar Hij maar wil, zowel in de hemel als op de aarde. Hij laat daar zien dat Hij met macht en kracht aanwezig is. Hij is altijd dicht bij de zijnen, blaast hun zijn leven in, leeft in hen, houdt hen overeind, versterkt hen, laat hen groeien, bewaart hen veilig, net alsof Hij met zijn lichaam aanwezig is. Kortom, Hij voedt hen met zijn eigen lichaam. Dat ze daar deel aan hebben, geeft Hij hun door de kracht van zijn Geest. Op die manier krijgen wij in het sacrament Christus’ lichaam en bloed.

Bestellen?

Reageren

Schrijf hier je reactie.
Vul hier alsjeblieft je naam in